Cena pravidelné kontroly a údržby vs ´hoříCeník údržby a servisu oken: Pravidelná údržba versus náprava škody

Každý rok byste si měli zavolat odborníky na servis a údržbu oken. Prodloužíte tak jejich životnost, ušetříte za energie i výměnu okenních komponentů. Zároveň se vyhnete vyšším investicím při nápravě škod, které může napáchat nesprávná údržba anebo zásah laiků.

Je jedno, jestli doma máte plastová, dřevěná anebo hliníková okna. Jejich pravidelné údržbě se nevyhnete. Každý typ oken přitom vyžaduje něco jiného. Nejméně náročná jsou plastová okna, protože jejich rámy stačí pravidelně otírat a skla umývat. V případě dřevěných oken je třeba kromě běžné údržby zajistit i péči o povrchovou úpravu rámů, tedy jejich pravidelné olejování nebo obnovování nátěru.

Co zahrnuje údržba oken

Pravidelný servis oken vám šetří peníze, protože prodlužujete jejich životnost. Příkladem je ošetřování těsnění oken. Pokud izolaci impregnujete, vydrží delší dobu a vy ji nemusíte měnit. Co dalšího je třeba dělat?

  • Olejovat okenní kování.
  • Kontrolovat všechny pohyblivé části oken.
  • Odstraňovat nečistoty z odvodňovacích kanálků.
  • Seřizovat okna a nastavovat správný přítlak.
  • V případě potřeby měnit komponenty.

Kolik stojí servis a údržba oken

Pravidelnou údržbu oken stačí provádět jednou ročně. Za servis přitom nezaplatíte velkou částku. Většinou se cena pohybuje v řádech stokorun. Platba pochopitelně narůstá, pokud je okno zanedbané, je třeba měnit některé komponenty. Pak se může vyšplhat i na tisíce korun. Řemeslník vám ale vždy dopředu dodá kalkulaci a nacenění servisu i případných oprav.

Cena údržby oken – příklad z praxe

Pro lepší představu uvedeme příklad. Pravidelná klasická údržba jednoho okna, která zahrnuje promazání, seřízení a impregnaci izolace, většinou zabere kolem deseti minut. Cena je od zhruba 100 do 500 korun za okno. Záleží pochopitelně na typu okna, počtu křídel a dalších parametrech.

Profíci na servis oken

Zavolejte si na údržbu oken profesionály. Odborníci z Okna Minks k vám zajedou, okna zkouknou, řeknou, co je potřeba udělat a kolik to bude stát. Optimální je vyřešit vše během léta a připravit se tak na zimu.