Jak dlouho trvá servis okenJak probíhá a jak dlouho trvá servis a údržba oken?

Na údržbu a servis oken byste si měli zavolat specialisty alespoň jednou do roka. Zkontrolují kování, ošetří okenní izolaci, nastaví přítlak v okně. Díky tomu ušetříte energii za vytápění a zároveň prodloužíte životnost oken. Jak dlouhou taková údržba oken trvá? A na co se připravit?

Každé okno potřebuje jednou za čas zásah odborníka, který ho zkontroluje a seřídí. Nezáleží přitom na typu okna. Servis vyžadují plastová, hliníková i dřevěná okna. Dřevěné rámy je pak třeba ještě pravidelně ošetřovat, například olejovat, impregnovat nebo obnovovat jejich nátěr. Zatímco olejování kování můžete zvládnout sami, zbytek je lepší nechat na odbornících. Ti okno zkontrolují, seřídí, případně vymění vadné komponenty.

Jak probíhá údržba oken

V České republice patříme mezi přední specialisty na údržbu a servis oken. Pokud si naše odborníky z Okna Minks zavoláte, nejdříve s vámi všechno zkonzultují. Okna si prohlédnou, sdělí vám, co je třeba udělat, práci nacení a po dohodě se pustí do servisu i nutných oprav, jako je například výměna komponent nebo seřízení okna.

Kolik času je na okno potřeba

Na servis a údržbu oken se nemusíte jako zákazník speciálně připravovat. Stačí, když řemeslníci mají k oknu přístup. Všechno ostatní je už na nich.

Servis a údržba oken trvá většinou kolem 30 minut. Záleží na složitosti a náročnosti. Pokud se o okna staráte pravidelně, je zásah kratší a samozřejmě i levnější, protože okna se průběžně udržují v kondici.

Je třeba dodat, že odborníci si poradí s menšími i většími potížemi, které umí na místě odstranit. Výsledkem jsou funkční okna, která správě izolují.

Okna seřízená odborníkem

Proč byste si na okna vůbec měli někoho volat? I nad tím samozřejmě můžete uvažovat. Odpověď je jednoduchá: úspora financí. Pokud se totiž do servisu oken pustíte sami, můžete napáchat více škody než užitku.

Neodborně servisovaná okna mohou vykazovat celou řadu potíží a poruch, které pak vyžadují delší (a finančně náročnější) zásah odborníka. Ten pak celou situaci napravuje, a tak se práce mohou protáhnout i na několik hodin.

Svěřte proto raději svá okna hned do péče odborníků. Zavolejte si specialisty z Okna Minks, kteří věci rozumí a vašim oknům dopřejí nejlepší péči.