Kdy řešit servis, údržbu seřízení a promazání oken a dveříJe čas je promazat? Kdy potřebují vaše okna servis, údržbu a seřízení?

Aby vám okna vydržela co nejdéle ve skvělé formě, měli byste se jim alespoň jednou za rok věnovat. Pravidelná údržba prodlužuje jejich životnost a pomáhá vám šetřit energie. Poradíme vám jak na to a na co byste rozhodně neměli při servisu oken zapomínat.

Ať už máte plastová, dřevěná nebo hliníková okna, pravidelné údržbě se nevyhnete. Každý typ oken vyžaduje něco jiného. Nejméně náročná jsou plastová okna, protože jejich rámy stačí pravidelně otírat a skla umývat. V případě dřevěných oken je třeba kromě běžné údržby zajistit i péči o povrchovou úpravu rámů, tedy jejich pravidelné olejování nebo obnovování nátěru.

Pravidelné mytí oken

Důležitou součástí údržby oken je jejich pravidelné čištění a mytí. Optimálního výsledku dosáhnete, když je dobré počasí. Odborníci doporučují mýt okna při venkovních teplotách mezi 5 až 20°C. Nesmí mrznout a okna nesmí být ani příliš rozpálená. Jinak se budou čistící prostředky rychle odpařovat a mytí nebude efektivní.

Vyberte si také správné mycí prostředky, vyhněte se používání agresivních přípravků, které by mohly poškodit skla i rámy oken. Kromě běžné údržby, tedy mytí, které zvládnete sami, byste si pak jednou za čas měli na okna pozvat odborníky, kteří se postarají o pravidelný servis.

Údržba oken se vyplatí

Údržbu oken je vhodné provádět jednou za rok. Předejdete tak nákladným opravám v budoucnosti, prodloužíte životnost oken a snížíte náklady na vytápění. A to se teď, kdy rostou ceny elektřiny i zemního plynu, rozhodně vyplatí. Údržbu a servis oken je pak vhodné svěřit do rukou profesionálům, kteří vědí, co dělají, mají zkušenosti i vhodné nástroje, technologie a vybavení. 

Co zahrnuje servis a údržba oken?

  • Kontrolu všech pohyblivých částí oken, kontrolu těsnění oken.
  • Naolejování okenního kování.
  • Odstranění nečistot z odvodňovacích kanálků.
  • Seřízení oken.
  • Impregnace okenního těsnění.
  • Výměna komponentů, kování a těsnění.

Potřebuje vaše okno servis?

Jak už jsme řekli, ideální je nechat okna zkontrolovat jednou ročně. O servis a údržbu si pak samy říkají, pokud vržou, jdou špatně zavírat, nedoléhají a táhne jimi. Optimální je vyřešit vše během léta a připravit se tak na zimu.

Firma Okna Minks poskytuje pravidelný servis, údržbu a opravy oken. Zavolejte nám. Rádi k vám vyšleme své profesionály.