Co se stane když okna a dveře neudržuji / nepromazávám atd...Dveře drhnou a okna netěsní. Co dalšího se děje, když zanedbáte servis a údržbu?

O okna a dveře je nutné pečovat. Jinak zkrátíte jejich životnost a budete muset investovat do nákladnějších oprav. K nejčastějším potížím patří vysychání a ztrouchnivění těsnění, zreznutí některých částí kování. Co dalšího se stane, když zanedbáte servis a údržbu oken a dveří?

Každá věc potřebuje péči. A platí to i o oknech a dveřích. Pravidelnou každoroční údržbou šetříte své výdaje, ať už za energie, které správně těsnícími okny neunikají, tak za nákladnou výměnu komponentů. Například kování oken byste měli každý rok naolejovat. Ošetřit byste měli i těsnění. Krom toho je třeba okna prohlédnout a dotáhnout, aby měla ten správný přítlak.

Když servis a údržbu oken podceníte, může přijít celá řada problémů. Na některé z nich se podíváme blíže.

Nejčastější potíže s okny

Okno je spadlé (vertikálně)

Znamená to, že okno se vertikálně posunulo – snížilo nebo zvedlo. Je třeba ho srovnat, správně nastavit a vše utáhnout.

Okno kleslo na straně kliky

Okraj okna je nutné nadzdvihnout a správně nastavit kování, vše dobře utáhnout.

Křídlo okna drhne

Okno je nutné opět seřídit, správně nastavit a utáhnout kování.

Otočení rukojetí je problematické

Pokud nejde kliku úplně zavřít, může být okenní křídlo posunuté k pantům. Opět je nutné vše seřídit.

Nastavení přítlaku v okně

Kromě pravidelného ošetřování okenní izolace, seřizování a olejování kování, je důležité správné nastavení přítlaku v okně. To se vyplatí při přechodech z léta na zimu a naopak. Změnu nastavení dnes už umožňují všechna moderní okna. Přítlak je pak správný a okno funguje, jak má.

Odborný servis a údržba oken

Kování oken a dveří můžete olejovat sami. Zbytek údržby a servisu ale raději nechte na odbornících. Přece jen mají zkušenosti a používají ty správné nástroje a technologie. O vaše okna i dveře se rádi postarají naši odborníci z Okna Minks. Zavolejte nám.