Proč pravidelnou údržbu oken a dveříProč oknům a dveřím dopřát pravidelnou údržbu a servis?

Okna a dveře jsou výrobky, které většina z nás používá každý den, aniž by je při běžném provozu vnímala. Všimneme si jich, až když se něco pokazí, až když vržou, nejdou dovírat. Nákladným opravám lze předcházet pravidelnou údržbou. Co by měl servis zahrnovat a proč ho oknům a dveřím dopřát?

Okna a dveře jsou klíčovou součástí každého domu a bytu. Pouští nás dovnitř a ven. Umožnují nám větrat, těšit se z výhledu, ze slunce. Kromě toho plní i další funkce. Od oken například požadujeme dobré izolační schopnosti, ochranu před chladem, deštěm a větrem, ale také snadné ovládání, elegantní vzhled a snadnou údržbu. Není toho zrovna málo.

Prodlužte oknům i dveřím život

Zároveň platí, že okna a dveře (pokud zvolíte kvalitní výrobky) nejsou zrovna laciné. Abyste prodloužili jejich životnost, je důležité myslet na ně a dopřát jim pravidelnou údržbu i servis. Nejlépe jednou za rok.

Pravidelná údržba oken i dveří znamená hned dvojí úspory. Předejdete problémům a ušetříte za nákladnější opravy. Zároveň dobře seřízené a těsnící okna a dveře šetří energii. Což se v době zdražující elektřiny i zemního plynu více než hodí.

Základem je promazání oken

Jednou z důležitých součástí pravidelné údržby oken a dveří je promazání pohyblivých kovových částí. To potřebují všechna okna, ať už máte plastová, dřevěná nebo hliníková. Každý druh oken má svá specifika, ale právě impregnaci a seřízení potřebují všechna.

Zvlášť pokud jsou okna v prašném nebo jinak zatíženém prostředí (například blízko hlavní cesty), je nutné provádět čištění kování a impregnaci pravidelně, třeba i častěji než jednou ročně. Pravidelné ošetřování zachová lehký chod kování a prodlouží jeho životnost.

Kontrola těsnění oken

Důležitá je i kontrola těsnění oken, tedy části, která je odpovědná za izolaci a úsporu energií. Pokud nebudete těsnění pravidelně ošetřovat (impregnovat), tak po několika letech ztvrdne, zpuchří a začne se rozpadat. Pak přestane plnit svoji tepelně-izolační funkci a vy budete muset investovat do jeho výměny.

Kompletní servis oken i dveří

Lepší proto je nenechávat nic náhodě a zavolat si na pravidelnou údržbu oken a dveří odborníky. Například naše profesionály ze společnosti Okna Minks.

S radostí pro vás zajistíme kompletní servis oken i dveří, který zahrnuje:

  • Kontrolu a seřízení kování jednotlivých okenních a dveřních částí.
  • Promazání kovových částí, impregnace těsnění.
  • Nastavení optimálního přítlačného sevření – těsnosti.
  • Utažení kliček a kompletní kontrolu šroubů.
  • Případnou výměnu dílů anebo opravu poškozených částí.
  • Odstranění skrytých závad.

Kontaktujte nás pro více informací k opravám a servisu oken nebo dveří.